50 mln euro dla Tischnera Office

Spółka zależna Cavatina Holding S.A. pozyskała od niemieckiego banku Norddeutsche Landesbank – Girozentrale 50 mln euro kredytu inwestycyjnego. Środki zostaną przeznaczone m.in. na refinansowanie nakładów poniesionych na realizację inwestycji Tischnera Office w Krakowie.

– Kredyt inwestycyjny na refinansowanie inwestycji Tischnera Office to kolejne finansowanie pozyskane od niemieckiego banku z atrakcyjnym oprocentowaniem opartym na EURIBOR. Potwierdza to duże zaufanie globalnych podmiotów finansujących do Grupy Kapitałowej Cavatina Holding S.A. oraz jakość naszych nieruchomości – mówi Daniel Draga, Wiceprezes Zarządu Cavatina Holding S.A. – Ponadto w ramach dywersyfikacji źródeł finansowania wkrótce wyjdziemy do polskich inwestorów indywidualnych z propozycją objęcia obligacji w ramach programu publicznej emisji do 200 mln zł – dodaje Daniel Draga.

Wartość kredytu pozyskanego od Norddeutsche Landesbank – Girozentrale wynosi 50 mln euro, z czego 34,25 mln euro zostanie przeznaczone na spłatę kredytu zaciągniętego w Alior Bank, a pozostała kwota ok. 15,5 mln euro na bieżącą działalność inwestycyjną Grupy Kapitałowej Cavatina Holding S.A.  Termin spłaty kredytu został ustalony na 5 lat. Na oprocentowanie kredytu składają się stopa EURIBOR 3M, marża 1,3% oraz koszty płynnościowe 0,23%.

W grudniu 2021 r. spółki z grupy Cavatina Holding S.A. zawarły z bankami Berlin Hyp i Pekao umowy kredytowe o wartości 82 mln euro i 44,3 mln zł na finansowanie Global Office Park w Katowicach. W tym samym miesiącu pozyskano też od jednego z funduszy niepublicznych PZU 116,8 mln zł z przeznaczeniem na finansowanie budowy budynku D w kompleksie Quorum we Wrocławiu.

Tischnera Office to biurowiec zrealizowany przez Grupę Cavatina Holding S.A. w Krakowie, o łącznej powierzchni najmu niemal 34 tys. mkw. Aktualny poziom najmu w tym projekcie wynosi blisko 80%, a wśród najemców znajdują się firmy Sabre, Skanska, SII, Tyrens, drEryk czy INNERGY. Inwestycja spełnia wymogi certyfikacji BREEAM na poziomie Very Good i posiada również certyfikat WELL Health-Safety Rating. Biurowiec wyróżnia się nie tylko lokalizacją i oryginalnym projektem bryły, ale również udogodnieniami. Na terenie obiektu znajdują się zielone kaskadowe tarasy o łącznej powierzchni ponad 1,6 tys. mkw. oraz wewnętrzne patio ze strefą zieleni i małą architekturą.

Grupa Kapitałowa Cavatina Holding S.A.

Grupa Kapitałowa Cavatina Holding S.A. jest największym polskim deweloperem powierzchni biurowych. Grupa prowadzi działalność w największych miastach w Polsce. Realizowane przez Grupę projekty wyróżniają się unikalną architekturą, nagradzaną w polskich i międzynarodowych konkursach oraz wysoką jakością wykończenia. Grupa Kapitałowa Cavatina Holding S.A. kładzie nacisk na zrównoważone budownictwo, a także komfort i bezpieczeństwo użytkowników jej biur, co znajduje potwierdzenie w otrzymanych certyfikatach BREEAM oraz WELL Health & Safety Rating. Grupa przywiązuje dużą wagę do miastotwórczej roli swoich projektów, dbając o ich naturalne wpasowanie w istniejącą tkankę miejską i zaspokajanie potrzeb lokalnej społeczności.

Więcej informacji udziela:

Łukasz Zarębski
Director, Marketing and Communications
e-mail: lukasz.zarebski@cavatina.pl
tel. kom: 533 889 240

Wyniki wyszukiwania