Projekty

Kraków

Equal Business Park to składający się z czterech budynków nowoczesny i funkcjonalny kompleks biurowy zlokalizowany przy ulicy Wielickiej w Krakowie.

Sposób zagospodarowania terenu wokół budynków nawiązuje do tradycyjnej zabudowy miejskiej. Użytkownicy budynków mają dostęp do komfortowej powierzchni biurowej klasy A oraz licznych i różnorodnych usług obecnych w kompleksie: kantyny, księgarni, przedszkola, salonu kosmetycznego, kawiarni, sklepu oraz stref zieleni wzbogaconych małą architekturą i sztuką.

Trzy pierwsze budynki Equal Business Park zostały sprzedane do zewnętrznego podmiotu w czerwcu 2020 r.

Więcej informacji o projekcie

Tischnera Office to jeden z najbardziej zielonych biurowców w Krakowie, zlokalizowany na skrzyżowaniu ul. Tischnera i Zakopiańskiej.

Budynek zapewnia najemcom od 3. piętra aż do ostatniej kondygnacji dostęp do zielonych tarasów w układzie kaskadowym. Zajmują one ponad 1,6 tys. mkw. Wszyscy użytkownicy biurowca korzystają z wysokiej jakości powierzchni do pracy, ale również mogą znaleźć chwilę relaksu na terenie wewnętrznego patio o powierzchni ponad 1000 mkw. Na dziedzińcu znajdują się liczne strefy zieleni i małej architektury. Latem wytchnienie przynosi oczko wodne oraz fontanny. Patio z powodzeniem może też spełnić funkcje przestrzeni eventowej i miejsca integracji lokalnej społeczności obiektu.

Projekt został sprzedany do zewnętrznego podmiotu w sierpniu 2022 r.

Więcej informacji o projekcie

Ocean Office Park to wielofunkcyjny projekt zlokalizowany na skrzyżowaniu ulic Klimeckiego oraz Nowohuckiej, na Zabłociu, w Krakowie.

Ocean Office Park to inwestycja biurowa, która w ramach czterech etapów zapewnia niemal 53 tys. mkw. powierzchni. Atutami tego projektu są: oryginalna, dobrze korespondująca z otoczeniem architektura, lokalizacja pozwalająca na łatwą komunikację z innymi częściami miasta, a także dbałość o stworzenie przestrzeni do efektywnej pracy i relaksu dzięki licznym udogodnieniom.

W trosce o codzienny komfort pracy i funkcjonowania w obiekcie, dla użytkowników budynku przewidziano punkty handlowo – usługowe oraz strefy zieleni i relaksu.

W sierpniu 2022 r. budynek Ocean Office Park A został sprzedany do zewnętrznego podmiotu.

Więcej informacji o projekcie

Wrocław

Diamentum Office to budynek biurowy klasy A zrealizowany przy ul. Robotniczej we Wrocławiu.

Znakiem rozpoznawczym obiektu jest wyjątkowa fasada o krystalicznej strukturze, inspirowana motywem diamentu. Diamentum Office łączy trzy funkcje: biurową, biura serwisowanego oraz usługową. Lokalizacja biura na terenie Wrocławskiego Parku Przemysłowego zapewnia najemcom budynku szybką komunikację z resztą miasta oraz bliskość ścieżek rowerowych.

W 2019 r. projekt został sprzedany do zewnętrznego podmiotu.

Więcej informacji o projekcie

Carbon Tower to budynek biurowy klasy A, który stanowi dominantę narożnika ulic Robotniczej i Fabrycznej w zachodniej, biznesowej dzielnicy Wrocławia.

Obiekt składa się z dwóch brył – niższej 3-kondygnacyjnej w formie prostopadłościanu, tworzącej nową pierzeję ul. Fabrycznej, oraz wysokościowej (55 m) – sięgającej 15-tej kondygnacji, zaprojektowanej na rzucie trójkąta i wkomponowanej  w narożnik ulic. W trosce o komfort pracy i przestrzeń do regeneracji sił użytkowników budynku, na niższej części budynku zaprojektowano przestronny zielony taras dostępny bezpośrednio z powierzchni biurowej. Ponadto najemcy obiektu nie muszą już marnować czasu i energii w realizacji codziennych potrzeb dzięki obecności licznych usług dookoła biurowca oraz w samym budynku w tym kantyny i przedszkola.

Projekt został sprzedany do zewnętrznego podmiotu w sierpniu 2022 r.

Więcej informacji o projekcie

Quorum to ponad 90 tys. mkw. wielofunkcyjnej powierzchni do pracy, życia i rekreacji. Kompleks czterech budynków biurowych, usytuowany w ścisłym centrum, nad Odrą przy ul. Sikorskiego na wrocławskim Szczepinie.

W parterze obiektów kompleksu od strony wschodniej, północnej i zachodniej znajdują się lokale usługowe. Na podium całego kompleksu oraz na poziomie czwartej kondygnacji zaprojektowano dostępne dla wszystkich pracowników i mieszkańców tarasy i zielone przestrzenie. Ponadto od południowej strony budynku D, po przeciwnej stronie ulicy, powstały ogólnodostępne tereny zielone oraz deptak. W całym kompleksie przewidziano ok. 1,5 tys. miejsc postojowych.

Z drugiego najwyższego budynku we Wrocławiu można także podziwiać panoramę miasta. Na najwyższej, 35. kondygnacji zaplanowany został taras widokowy.

Więcej informacji o projekcie

Warszawa

Chmielna 89, biurowiec o charakterystycznym podciętym kształcie przypominającym kryształ, zlokalizowany jest w biznesowym centrum Warszawy przy ul. Chmielnej. W bliskim sąsiedztwie jednej z głównych osi komunikacyjnych miasta – Aleji Jerozolimskich.

14-kondygnacyjny biurowiec o wysokim standardzie wykonania oraz wykończenia to ponad 25 tys. mkw. wysokiej klasy powierzchni do pracy. Użytkownicy budynku mogą korzystać z usług dostępnych w parterze oraz licznych zielonych tarasów, łagodnie „schodzących” w układzie kaskadowym w kierunku ul. Chmielnej.

Budynek zaprojektowano z myślą o istniejącej już oraz planowej zabudowie w tej części Warszawy. Dzięki zastosowaniu nowoczesnym rozwiązań architektonicznych i oświetlania głównej fasady, biurowiec jest widoczny z daleka i stał się wizytówką tej części stolicy.

65% udziałów w spółce realizującej projekt zostało sprzedane do zewnętrznego podmiotu we wrześniu 2020 r.

Więcej informacji o projekcie

Bielsko-Biała

Cavatina Hall to wyjątkowy obiekt wielofunkcyjny zlokalizowany u zbiegu ulic Dworkowej i Sempołowskiej w Bielsku-Białej.

Budynek w unikatowy sposób łączący funkcje biurową z kulturalną. W obiekcie oprócz powierzchni biurowych znajduje się sala konferencyjno-koncertowa zaprojektowana według najwyższych standardów akustycznych oraz studio nagrań. W sześciokondygnacyjnej części komercyjnej budynku najemcy mają dostęp do wysokiej klasy powierzchni biurowej oraz handlowo – usługowej.

Więcej informacji o projekcie

Gdańsk

Palio Office Park to funkcjonalny kompleks biurowo – usługowego zlokalizowany przy ulicy Jana z Kolna w Gdańsku.

Zespół nowoczesnych budynków znajduje się na terenie Stoczni Gdańskiej w otoczeniu tworzącego się nowego centrum biznesowego i kulturalnego miasta.

W nowoczesnym kompleksie biurowo-usługowym zlokalizowanym na terenie Młodego Miasta zaplanowano osiem budynków, w których łącznie znajduje się prawie 90 tys. mkw. powierzchni biurowej i rekreacyjnej.

Więcej informacji o projekcie

Katowice

Global Office Park zlokalizowany przy skrzyżowaniu ulic Mickiewicza i Dąbrówki w Katowicach to pierwszy zrealizowany na tak dużą skalę projekt wielofunkcyjny na Śląsku.

Dwie wieże biurowe osadzone są na 5-kondygnacyjnym podium, w którym znajdują się liczne lokale gastronomiczne, handlowe i usługowe. Wieże biurowe liczące po 25 pięter i 100 m wysokości, zapewniają dostęp do wysokiej klasy powierzchni do pracy.

Wszyscy użytkownicy inwestycji  mają możliwość wytchnienia od pracy i zgiełku miasta na terenie zielonych tarasów. Strefy zieleni i relaksu zajmą aż 2,3 tys. mkw. powierzchni kompleksu.

Więcej informacji o projekcie

Grundmanna Office Park to projekt zlokalizowany w centrum Katowic, który oferuje blisko 48 tys. mkw. powierzchni biurowej. Kompleks został zaprojektowany z myślą o ludziach, tak aby stworzyć zrównoważone środowisko pracy, w którym ludzie mogą inspirować się energią miasta, a jednocześnie znaleźć miejsca na relaks, wyciszenie i cieszyć się regenerującą mocą natury. Każdy szczegół projektu Grundmanna został zaprojektowany tak, aby zminimalizować emisję dwutlenku węgla i zapewnić społeczności więcej zielonych przestrzeni. W projekcie przewidziano imponującą powierzchnię 1100 m2 zielonych tarasów.

Więcej informacji o projekcie

Łódź

Tereny WIMA Widzewskiej Manufaktury już wkrótce odzyskają dawny blask i otrzymają nowe funkcje. Powstanie tutaj projekt mixed-use oferujący m.in. biura, lokale handlowo-usługowe oraz otwarte przestrzenie do odpoczynku i rekreacji, w tym strefę gastronomiczną i kulturalną.

Wspólnym punktem spotkań dla wszystkich użytkowników i gości oraz zielonym sercem inwestycji będzie zrewitalizowany 100-letni park z fontanną.

W nowej koncepcji WIMA Widzewskiej Manufaktury niezwykle ważne było stworzenie nowoczesnej, zaawansowanej technologicznie przestrzeni do pracy, mieszkania i rekreacji z pełnym poszanowaniem historycznego dziedzictwa tego miejsca. Dlatego, w projekcie architektonicznym zostały zachowane elementy zabudowy dawnej fabryki, w szczególności ceglane mury ścian zewnętrznych oraz oryginalne żeliwne słupy w zaplanowanych przestrzeniach biurowych i na terenie parku. Estetyka bryły obiektu biurowego w części nadbudowywanej pochodzi z inspiracji układem nici przędzalnianych, co stanowi nie tylko efektowny zabieg wizualny, a też ukłon w kierunku historii i pierwotnej funkcji tego budynku.

Więcej informacji o projekcie

Wyniki wyszukiwania