GP Strategies wybiera Ocean Office Park

GP Strategies Poland dostawca szkoleń sprzedażowych i technicznych, e-learningu oraz doradztwa w zakresie zarządzania wprowadzi się do nowego biura w krakowskim Ocean Office Park. Amerykańska firma wynajęła od spółki Cavatina Holding blisko 580 mkw. powierzchni biurowej klasy A.

Nowe biuro GP Strategies Poland będzie mieściło się na 4 piętrze tego 5-kondygnacyjnego budynku klasy A. Amerykańska firma jest wiodącym partnerem w zakresie transformacji kadr oraz jest globalnym dostawcą dostarczającym niestandardowe rozwiązania edukacyjne – od linii frontu do C-Suite.

Pierwszy budynek Ocean Office Park A, został oddany do użytku w marcu tego roku. Projekt oferuje ok. 12 tys. mkw. nowoczesnej powierzchni biurowej oraz 202 miejsca postojowe w podziemnym garażu na dwóch poziomach. Oprócz miejsc postojowych dla rowerów, zadbano także o rozbudowaną infrastrukturę dla rowerzystów – szatnie i prysznice. Dzięki użyciu energooszczędnych i ekologicznych rozwiązań kompleks uzyskał zielony certyfikat BREEAM na poziomie Very Good.

Biurowiec zlokalizowany jest na krakowskim Zabłociu, obecnie dynamicznie rozwijającej się biznesowo dzielnicy, w bliskiej odległości od Rynku oraz Dworca Kraków Główny. Położenie u zbiegu ulic Klimeckiego i Nowohuckiej zapewnia szybki dojazd do centrum i innych części miasta, dzięki licznym przystankom komunikacji miejskiej w pobliżu budynku. Ponadto oddalona zaledwie o kilka minut jazdy samochodem Galeria Kazimierz, zapewnia szeroki dostęp do oferty usługowo-handlowej i gastronomicznej.

– Po raz kolejny mieliśmy przyjemność doradzać firmie GP Startegies w wyborze biura w Krakowie. Zaufanie, jakim obdarzył nas klient przy kolejnych negocjacjach, procentuje lepszym zrozumieniem jego potrzeb. Decyzję o wyborze budynku Ocean Office Park na pewno docenią pracownicy firmy, z uwagi na jego architekturę, okoliczne usługi i samą lokalizację. Wierzymy, że ta nowoczesna powierzchnia wpłynie pozytywnie na rozwój organizacji – mówi Sabina Chęcińska w Knight Frank, firmy doradczej wspierającej GP Strategies w procesie wyboru nowej lokalizacji.

– Cieszymy się, że kolejni najemcy docenili atuty projektu Ocean Office Park. Jestem przekonana, że miejsce to stanie się dla naszych klientów doskonałą przestrzenią do pracy. Fakt, że globalny partner, taki jak GP Strategies wybrał naszą inwestycję na siedzibę swojego biura w Krakowie, to dla nas najlepszy dowód, że projekt odpowiada na potrzeby najbardziej wymagających najemców, ale też świetnie wpasowuje się w istniejącą tkankę miejską i potrzeby mieszkańców Krakowa – podsumowuje Natalia Jaglińska, Leasing Manager w Cavatina Holding

O kompleksie

Ocean Office Park to zespół budynków biurowo-usługowych powstający u zbiegu ulic Klimeckiego i Nowohuckiej, w krakowskiej dzielnicy Zabłocie. Lokalizacja ta zapewnia bezpośredni dostęp do komunikacji miejskiej oraz sprawne połączenie z każdą dzielnicą miasta, w tym szybki dojazd do Rynku czy Kazimierza z jego pełną ofertą kulturalno-rozrywkową.

Nietuzinkowa architektura kompleksu nawiązuje w bezpośredni sposób do nazwy projektu – Ocean Office Park – wykorzystując inspirację oceanem. Elewacja I etapu inwestycji jest wykonana w technologii „podwójnej skóry”, co zwiększa komfort termiczny i akustyczny wewnątrz obiektu oraz dodatkowo podnosi walory wizualne budynku. Nachodzące na siebie warstwy szkła o falistej linii cięcia nadają efekt lekkości i skojarzenie z miękkimi krzywiznami oceanicznych fal. Przebieg załamań nad głównym wejściem podkreśla specjalnie zaprojektowane oświetlenie.

Ocean Office Park korzysta również z najnowszych rozwiązań technologicznych. Kompleks będzie wyposażony m.in. w system „Integral”, czyli nowoczesne narzędzie do zarządzania przestrzenią biurową. Takie rozwiązanie ma zapewnić najemcom dostęp do kompleksowych planów przestrzeni, możliwość rejestracji recepcyjnej, zarządzania salami konferencyjnymi i dostępnymi miejscami parkingowymi.

Warto również odnotować fakt, że Ocean Office Park zdobył ekskluzywną nagrodę Inwestycja Roku –Rynek Powierzchni Biurowej 2021 w ramach Prime Property Prize.

Wyniki wyszukiwania