Międzynarodowe konsorcjum finansuje Global Office Park

Spółki Cavatina Holding realizujące inwestycje Global Office Park w Katowicach zawarły z konsorcjum banków BERLIN HYP AG z siedzibą w Berlinie i Bankiem Pekao S.A. umowę kredytu wieloproduktowego obejmującego kredyt budowlano-inwestycyjny i kredyt na VAT w celu finansowania flagowego projektu Grupy. Umowy obejmują kredyt budowlany o wartości do 82 mln euro, kredyt odnawialny o wartości do 44,3 mln zł oraz kredyt inwestycyjny o wartości do 82 mln euro, który będzie przeznaczony na spłatę kredytu budowlanego.

Umowy kredytowe z bankami Berlin Hyp i Pekao to kolejne istotne umowy zawarte w ostatnich dniach. Dzięki pozyskanym kredytom mamy zabezpieczone finansowanie na jedną z naszych flagowych inwestycji Global Office Park w Katowicach. W jednym pakiecie umów zabezpieczyliśmy środki na budowę, finansowanie podatku VAT oraz korzystne refinansowanie biurowca po jego oddaniu do użytkowania. – mówi Daniel Draga, Wiceprezes Zarządu Cavatina Holding. – W niedługim czasie po podpisaniu umowy spodziewamy się pierwszej transzy w kwocie ponad 150 mln PLN, która zostanie przeznaczona na finansowanie i refinansowanie nakładów poniesionych przez Grupę. Warto dodać, że obecnie poziom przednajmu budynków Global Office Park wynosi odpowiednio A1 (40%) i A2 (60%), natomiast budynek C jest już w całości wynajęty – dodaje Daniel Draga.

Cieszymy się, że Bank Pekao ma możliwość wspierać Grupę Cavatina przy realizacji kolejnego, tym razem biurowego projektu mówi Dieter Lobnig, wiceprezes Pekao Investment Banking oraz dyrektor Departamentu Bankowości Inwestycyjnej i Finansowania Nieruchomości Banku Pekao Jest to kolejny przykład kompleksowej współpracy Pekao z klientem, gdzie łączymy usługi bankowości inwestycyjnej wprowadzając spółkę na GPW z dostarczaniem jest strukturyzowanych produktów w zakresie finansowania.

Kredyt budowlany zostanie spłacony maksymalnie do końca 2023 r., kredyt odnawialny przeznaczony na sfinansowanie VAT do końca marca 2024 r., z kolei kredyt inwestycyjny do końca 2027 r.

Global Office Park to wielofunkcyjny zespół budynków składający się z części biurowej, usługowej i mieszkalnej. Biura oprócz budynku C będą znajdować się także w dwóch 25-piętrowych wieżach o wysokości 104 m i łącznej powierzchni 55,2 tys. mkw. W trzeciej wieży powstanie 670 mieszkań na wynajem od Resi Capital. Podstawą wszystkich trzech wieżowców będzie 5-kondygnacyjne podium z miejscem dla gastronomii, punktami usługowymi i sklepami. Mieszkańcy oraz najemcy kompleksu zyskają dostęp do stref zieleni i relaksu stworzonych na tarasach zajmujących 2,3 tys. mkw. powierzchni. Nieruchomość zlokalizowana jest przy skrzyżowaniu ulic Mickiewicza i Dąbrówki w Katowicach.

Wszystkie budynki biurowe Global Office Park będą certyfikowane w systemie BREEAM na poziomie Excellent. Aby zapewnić najemcom jeszcze więcej komfortu w postpandemicznej rzeczywistości, deweloper postanowił certyfikować je także w systemie WELL Health-Safety Rating oraz zapewnić bezpieczne korzystanie z obiektów dzięki aplikacji budynkowej Integral.

W poniedziałek inna spółka zależna Cavatina Holding zawarła z jednym z funduszy niepublicznych PZU umowę pożyczki na kwotę 116,8 mln zł z przeznaczeniem na finansowanie budowy projektu Quorum D we Wrocławiu.

Grupa Kapitałowa Cavatina Holding S.A.

Grupa Kapitałowa Cavatina Holding S.A. jest największym polskim deweloperem powierzchni biurowych. Grupa prowadzi działalność w dużych miastach w Polsce. Realizowane przez Grupę projekty wyróżniają się unikalną architekturą, nagradzaną w polskich i międzynarodowych konkursach oraz wysoką jakością wykończenia. Grupa Kapitałowa Cavatina Holding S.A. kładzie nacisk na zrównoważone budownictwo, a także komfort i bezpieczeństwo użytkowników jej biur, co znajduje potwierdzenie w otrzymanych certyfikatach BREEAM oraz WELL Health & Safety Rating. Grupa przywiązuje dużą wagę do miastotwórczej roli swoich projektów, dbając o ich naturalne wpasowanie w istniejącą tkankę miejską i zaspokajanie potrzeb lokalnej społeczności.

Więcej informacji udziela:

Łukasz Zarębski
Director, Marketing and Communications
e-mail: lukasz.zarebski@cavatina.pl
tel. kom: 533 889 240

Wyniki wyszukiwania