Spółka zależna Cavatina Holding pozyskała 116,8 mln zł pożyczki

Spółka zależna Cavatina Holding realizująca inwestycje Quorum zawarła z jednym z funduszy niepublicznych PZU umowę pożyczki na kwotę 116,8 mln zł. Pozyskane środki będą przeznaczone na realizację budynku biurowego Quorum D we Wrocławiu

– Pozyskane finansowanie to element naszej strategii dywersyfikacji środków, które przeznaczamy na realizację biurowców. W lipcu zebraliśmy kapitał z emisji akcji, korzystamy z kredytów bankowych, a po uzyskaniu zgody KNF będziemy chcieli rozpocząć emisję kolejnych obligacji. Środki z pożyczki zostaną przeznaczone na dalsze prace budowlane przy realizacji Quorum D we Wrocławiu. Wynegocjowane warunki dają możliwość wypłaty pierwszej transzy pożyczki już w styczniu 2022 roku – mówi Daniel Draga, Wiceprezes Zarządu Cavatina Holding. – Poziom przednajmu w budynku Quorum D wynosi obecnie 26%  – dodaje Daniel Draga.

Kompleks Quorum to największy na Dolnym Śląsku projekt typu mixed-use, który składać się będzie z pięciu budynków o różnych funkcjach. Znajdą się tu między innymi przestrzenie usługowe i biurowe, uzupełnione strefami zieleni i relaksu, tak, aby jak najlepiej odpowiedzieć na potrzeby rozwijającego się miasta i jego mieszkańców. Projekt usytuowany jest w ścisłym centrum Wrocławia, nad Odrą przy ul. Sikorskiego na wrocławskim Szczepinie.

Budynek D kompleksu Quorum łączy nowoczesną architekturę z odnową istniejącego już obiektu wykonanego w zabytkowej cegle. Na jego terenie znajdą się liczne udogodnienia takie jak parking na ponad 280 samochodów oraz wewnętrzne, zielone patio, które pozwoli na relaks w czasie dnia pracy.

Standard i rozwiązania wdrażane w budynku Quorum D pozwalają Cavatina Holding ubiegać się o międzynarodowy certyfikat BREEAM na poziomie Excellent. Podobnie jak całe portfolio dewelopera, biurowiec ten będzie także poddany certyfikacji WELL Health-Safety Rating.

Architektura kompleksu sprawi, że ze wspólnej podstawy wyrastać będą wieże. Na trzydziestej piątej kondygnacji najwyższej z wież, znajdować się będzie taras widokowy, z którego odwiedzający będą mogli podziwiać wyjątkową panoramę Wrocławia i okolic. Wieża biurowa, która sięgnie 140 m stanie się drugim najwyższym budynkiem stolicy Dolnego Śląska. W parterze obiektów Quorum od strony wschodniej, północnej i zachodniej znajdą się lokale usługowe. Na podium całego kompleksu oraz na poziomie czwartej kondygnacji zaprojektowano także dostępne dla wszystkich pracowników i mieszkańców tarasy oraz zielone przestrzenie. Ponadto od południowej strony budynku D, po przeciwnej stronie ulicy, powstaną ogólnodostępne tereny zielone i deptak.

Grupa Kapitałowa Cavatina Holding S.A.

Grupa Kapitałowa Cavatina Holding S.A. jest największym polskim deweloperem powierzchni biurowych. Grupa prowadzi działalność w dużych miastach w Polsce. Realizowane przez Grupę projekty wyróżniają się unikalną architekturą, nagradzaną w polskich i międzynarodowych konkursach oraz wysoką jakością wykończenia. Grupa Kapitałowa Cavatina Holding S.A. kładzie nacisk na zrównoważone budownictwo, a także komfort i bezpieczeństwo użytkowników jej biur, co znajduje potwierdzenie w otrzymanych certyfikatach BREEAM oraz WELL Health & Safety Rating. Grupa przywiązuje dużą wagę do miastotwórczej roli swoich projektów, dbając o ich naturalne wpasowanie w istniejącą tkankę miejską i zaspokajanie potrzeb lokalnej społeczności.

Więcej informacji udziela:

Łukasz Zarębski
e-mail: lukasz.zarebski@cavatina.pl
tel. kom: 533 889 240
www.cavatina.pl

Wyniki wyszukiwania